Підписатися на RSS

ПРО ПОЧАТОК РОЗВИТКУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я В НОВОУКРАЇНСЬКОМУ РАЙОНІ

В 1879 році 15 травня відкрито в Новоукраїнці будинок для пристарілих на 120 штатних ліжок. Будинок призначався для перебування в ньому відставних військових чинів, пристарілих солдаток – вдів і взагалі людей, які непридатні для праці і не мали близьких родичів.

З 1 січня 1893 року відкривається лікарняна дільниця і приймальне відділення на 4 ліжка. На дільниці працювали лікар, волосний фельдшер, фельдшер для обслуговування Плетяноташлицької та Злинської волостей і фельдшер будинку для пристарілих. До 1893 року медобслуговування населення Новоукраїнки здійснював один фельдшер.

З вересня 1894 року була введена посада фельдшериці – акушерки. В 1904 році кількість ліжок стало до шести. Медичне обслуговування було платним, але малозабезпеченим ліки відпускались безкоштовно. Лікарняна дільниця не мала свого приміщення і до 1910 року знаходилась в приватному будинку, який наймався за 500 карбованців в рік.

В 1908 році в Новоукраїнці розпочато будівництво приміщень для лікарні і закінчено в 1910 році. Головна будівля на 8 ліжок, сифілітичне відділення – на 5 ліжок, відділення для душевно - хворих - на 2 ліжка, морг, квартира для лікаря, окремі господарські служби. Загальний кошторис лікарні складав 28 676 карбованців.

В 1913 році відкривається земська лікарня на 25 ліжок. Лікувальна сітка району розширюється після встановлення Радянської влади. В Новоукраїнській лікарні в 1919 році працює вже 14 медпрацівників.

В 1925 році відкривається лікарня в с.Новоукраїнці на 25 ліжок, де працювало 4 лікаря, 2 фельдшера, 2 повитухи, а також працювали дві аптеки, лабораторія, жіноча і дитяча консультація, вендиспансер.

В 1937 році в Новоукраїнці була організована 2-х річна школа медичних сестер, яка за 4 роки підготувала близько 400 медсестер. В кінці 1941 року більшість із них пішли на фронт і тилові госпіталі.

В 1965 році введена в дію типова райполіклініка на 250 відвідувань за зміну, а в 1974 році типовий корпус ЦРЛ на 240 ліжок.

В 1975 році в районі розвернуто 485 ліжок, із них 300 – в ЦРЛ. В районі працювало 80 лікарів, розвернуто 2 дільничні лікарні, номерна райлікарня, одна амбулаторія і 49 медичних пунктів.

По результатам роботи за 1977 рік Новоукраїнська ЦРЛ занесена на обласну Дошку пошани – 1 місце та грошова премія в 1500 карбованців. Лікарня надає амбулаторно поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу населенню аграрного району Кіровоградщини. У лікувально-профілактичних закладах району працює 538 медичних працівників, з них у центральній районній лікарні - 346.

В поліклініці на 250 відвідувань в зміну ведуть амбулаторний прийом лікарі 17 спеціальностей./Files/images/поліклініка.JPG

В цілодобовому стаціонарі функціонують хірургічні, урологічні, травматологічні, отоларингологічні, терапевтичні, кардіологічні, неврологічні, педіатричні, інфекційні, туберкульозні ліжка та ліжка

інтенсивної терапії загального профілю.

Клінічна лабораторія забезпечує необхідний обсяг клінічних, біохімічних та серологічних досліджень.

/Files/images/лік2.png З жовтня 2012 року в Новоукраїнській ЦРЛ функціонує діагностичний центр створений з метою ранньої діагностики захворювань, у відділенні виконуються сучасні електрокардіографічні, спірографічні та інші дослідження, включаючи проби з дозованим фізичним навантаженням, медикаментозні проби, добове моніторування серцевого ритму.

Службою променевої діагностики проводяться рентгенологічні та мамаграфічні дослідження.

Лікарня другою в області після онкологічного диспансеру з 1978 року освоїла ендоскопічну діагностику апаратами з фіброволоконною оптикою./Files/images/foto_lkarnya/лік1.jpg

Значний кадровий потенціал висококваліфікованих досвідчених лікарів дозволяє забезпечити хірургічне та консервативне лікування, реабілітацію та профілактику найбільш поширених захворювань на рівні сучасних досліджень медичної науки і практики.

Кiлькiсть переглядiв: 2722