Підписатися на RSS

6 березня Всесвітній день боротьби з глаукомою

6 березня Всесвітній день боротьби з глаукомою

У КНП «Новоукраїнська ЦРЛ» стартує акція «Дні профілактики та раннього виявлення глаукоми». Впродовж двох тижнів — з 01 до 13 березня запрошуємо мешканців Новоукраїнського району прийти у поліклініку до лікаря офтальмолога, та виміряти внутрішньоочний тиск, щоб запобігти або ж виявити глаукому в ранній стадії. Адже ця недуга може призвести до повної втрати зору, якщо її не лікувати вчасно. Таку акцію наш заклад проводить постіно./Files/images/foto_novini/unnamed.jpg

Одним із доступних методів діагностики глаукоми є вимірювання внутрішньоочного тиску. Глаукома на початковій стадії протікає безсемптомно. Дуже важливим симптомом є підвищення внутрішньоочного тиску, який приводить до атрофії зорового нерву і незворотньої сліпоти. Саме тому 1 раз на рік потрібно проходити профілактичний огляд в офтальмолога, бо при вчасному виявленні і лікуванні підвищеного очного тиску можна призупинити процес втрати зору і уникнути сліпоти. Тому активно закликаємо прийти і виміряти внутрішньоочний тиск — це можна зробити в поліклінічному відділенні кабінет № 25 КНП «Новоукраїнська ЦРЛ».

Глаукома — група захворювань ока, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками — атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору. Людина перестає помічати предмети, розташовані збоку. Коли хвороба прогресує, то хворий сліпне. Половина пацієнтів з глаукомою не знають про свою хворобу і звертаються до лікаря із запізненням, коли значна частина зорового нерву вже ушкоджена. Втрата зору веде до інвалідності, потребі у сторонній допомозі в повсякденному житті. І єдиним способом профілактики цієї недуги є рання діагностика.

Якщо хвороба виявленна на ранніх етапах, можна призупинити її подальше прогресування. Саме тому потрібно періодично обстежуватися в офтальмолога. Людям після 40 років — щорічно, а при захворюванні — частіше. Якщо у людини в рідних були випадки глаукоми, є супутня патологія — цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо, то вона відноситься до групи ризику і повинні бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога»

Важливо пам’ятати, що сліпота, яка настає внаслідок глаукоми, незворотня. При ураженні одного ока, якщо його не лікувати, ризик виникнення глаукоми і на іншому оці за 5 років становить 29% Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока — 9%. Якщо внутрішньоочний тиск утримується на високому рівні, то сліпота розвивається через 3 роки і навіть раніше.

Зазначимо, що для своєчасної та ефективної діагностики глаукоми, в поліклінічному відділенні функціонує кабінет офтальмолога, оснащений периметром,щілинною лампою, тонометром Маклакова, який до речі вважається «золотим стандартом» вимірювання ВОТ. Впродовж 2020 року в кабінеті проведено -2806 обстежень, взято на облік - 6 осіб з глаукомою .

Глаукома може позбавити зору!

Зір — найважливіший з п’яти органів чуття, оскільки забезпечує нам 80% інформації про навколишній світ. Ми, зазвичай, не замислюємося, що нашим очам загрожує багато небезпек: комп’ютери, телевізори, нездорова їжа та екологія, стреси, надмірне навантаження, очні хвороби, шкідливі звички. І серед останніх вкрай серйозним захворюванням є глаукома, яка без лікування призводить до сліпоти.

Лікар-офтальмолог: Коваль К.В.

Кiлькiсть переглядiв: 106

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.